Після підриву російськими окупантами Каховської ГЕС у Нікополі Дніпропетровської області залишається непроста ситуація з водопостачанням, спрогнозувати завершення робіт із відновлення централізованої послуги складно, повідомляє заступник глави Офісу президента Олексій Кулеба. Про це пише “Інтерфакс-Україна”.
У Нікополі ситуація непроста. Місто без води і під постійними обстрілами. Через це спрогнозувати завершення робіт із відновлення централізованої послуги складно. Але вони тривають. Модернізують стару насосну станцію та будують нову. Тягнуть труби до водойми, з якої можна заживити мережі. Поки ж воду місцевим роздають у пунктах видачі. Їх нині – майже 40, – написав Кулеба в телеграм-каналі в понеділок.
Заступник глави ОП зазначає, що на Херсонщині в населені пункти Бериславського району доставляють питну воду. Серед них – Милівська, Новоолександрівська, Калинівська, Нововоронцовська, Бериславська, Тягинська та Новорайська громади.
Крім цього, в області встановлено чотири мобільні станції для очищення питної води. Також близько 300 комунальників з інших областей України продовжують роботи з усунення наслідків підриву Каховського водосховища.
У Кривому Розі Дніпропетровської області споживання води зменшено майже на третину.
У місті реалізують локальні проєкти. Один із них частково запрацював та даватиме понад 100 тис. тонн щодоби. Ще 200 тис. тонн місто отримає від проєкту Кресівського водосховища. Його профінансовано обласним і місцевим бюджетом. Водойму заглиблюють та прокладають мережі, – зазначив Кулеба.
Першу лінію планують завершити в серпні. Заступник глави ОП наголошує, що “отриманих обсягів має вистачити, щоб місто було з централізованим водопостачанням до завершення будівництва магістрального водогону Інгулець – Південне.
Без централізованої послуги водопостачання перебуває також Марганець. У місті будують новий водогін і ставлять насосну станцію. Роботи планують завершити в серпні. Наразі воду роздають у 55 пунктах видачі.
У Покровську та Мирнограді Донецької області вдалося відновити централізоване водопостачання.
Послуги надаються постійно, з урахуванням наявності електроенергії. Маємо часті перебої з електрикою у зв’язку з обстрілами, – написав Кулеба.
